postere cu litere

Postere cu litere, cifre si numarul 10

Cauti postere cu litere? NU toata lumea doreste litere cu fluturi, albine si iepurasi. Pentru acest motiv am conceput postere cu litere simple. Am cuprins aici pentru voi literele alfabetului, cifrele de la 0 la 9 si numarul 10. Am folosit un scris simplu si colorat. Din pacate nu stiu cum arata ele printate. Probabil arata bine, nu e nici o indoiala.

postere cu litere

 

Invatarea vizuala

Posterele cu litere si cifre, colorate, ii ajuta pe copii sa retina mai usor informatiile. Fie ca le folositi la scoala sau acasa, cautati postere simple, fara informatii suplimentare inutile. Foarte multi copii invata vizual, memoreaza mai repede, li se consolideaza simbolurile daca vad mereu aceeasi forma, aceeasi culoare, aceeasi aranjare.

Dintre toate literele, M si W sunt putin mai mici decat celelalte, deoarece nu incapeau in pagina. Printati posterele cu litere pe carton si laminati-le. Printati mai intai 2-3 pagini si vedeti cum se aseaza si cum se vad. Apoi printati-le si pe restul. Puteti descarca posterele cu litere si pe cele cu cifre aici Alfabetul, cifrele 0-9 si numarul 10

postere cu litere litera a

In concluzie, daca le-ati folosit, trimiteti-mi poze. Daca doriti sa stie si altii de unde le aveti, va rog sa specificati ca sursa  blogul meu, EmaLaScoala. Multumesc anticipat.

Iti recomand sa folosesti carti cu povesti in predarea literelor. Despre una interesanta am scris deja pe blog Alfabetul invers.  Cerceteaza la eticheta alfabet si cartile mele in format PDF.

Ema

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.