Planificare anuala clasa 3

Planificare anuala 2015 – 2016 pentru clasa a 3-a – Puteti descarca mai jos planificarea in format PDF sau in format Excel (editabil). Scrisul e marunt deoarece am dorit sa obtin mai putine pagini de printat. Daca e prea marunt, in formatul Excel puteti modifica. Planificarea mea este bazata pe Manualele Editurii Edu pentru romana si matematica.

Nu faceti modificari online. Salvati documentele in calculatorul dumneavoastra mai intai si lucrati acolo.

Primul sheet este o planificare de ansamblu. Celelalte foi, denumite cu numele disciplinelor, preiau o parte din informatiile din primul sheet. Coloanele cu Teme si Continuturi sunt cele care preiau informatii; daca le stergeti continutul, totul se va modifica.

Planificare format PDF – AICI

Planificare format Excel – editabila – AICI

Sper sa va fie de folos. Daca aveti nelamuriri, lasati un comentariu.
Va rog precizati sursa de informatie.

Ema

3 thoughts on “Planificare anuala clasa 3”

  1. Multumesc ! Iese micut rau tabelul cand l-am printat din PDF . Abia daca pot descifra ce scrie . Poate gresesc eu vre-o setare . Oricum ..e mai mult decat binevenit , oricum ar fi el ! Multumesc !

  2. Activitatile tale sunt deosebite. Felicitari pentru munca depusa. Am studiat planificarea si am remarcat ca s-a strecurat o mica greseala in ceea ce priveste vacanta din februarie ( 6-14 febr.- din cate stiu eu). Succes!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.