ZICI 2022 – Ziua cititului impreuna

Hai la ZICI 2022! Noi citim in fiecare zi. Dar ce lucru minunat sa sarbatorim cititul intr-o zi anume! Ziua cititului impreuna, ZICI, are loc in 2 februarie 2022. Am o activitate speciala pentru acesta zi. Nu pot sa o divulg acum.

zici 2022

Am pregatit pentru maine o bratara pe care copiii sa o coloreze si sa o poarte la mana. Am avut si anul trecut una si stiu ca ei s-au bucurat. E un mic amanunt ce le place. Puteti descarca formatul PDF AICI.

Anul acesta citim Apolodor de Gellu Naum. Voi ce cititi? Voi reveni cu detalii la aceasta postare privind activitatile noastre din Ziua cititului impreuna.

AICI gasiti un quiz.

Alte articole pe blog: 20 de idei de activitati cu carti, Povestea unui polonic

Ema

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.