Copiii care fac sport de performanta – balet sincron

Teodora, postarea aceasta e pentru tine, deoarece stiu ca doreai sa inveti balet sincron. Pentru ca in Romania acest sport e la inceput…
Am vazut in Franta cel mai impresionant spectacol cu copii. Cel mai colorat si mai bine realizat spectacol. Cu o tema bine definita, Jungle, cu mici variatiuni si elemente specifice (jungla africana, jungla urbana, cu maimute, fluturi, flori de hibiscus, furnici, crocodili), cu o muzica foarte bine aleasa si mai ales cu copii foarte talentati. Si am fost foarte, foarte mandra deoarece in echipa nationala a Frantei se afla si o romanca, Alexia.
balet sincron
balet sincron
Echipa aceasta uriasa are sprijinul primariei si are sponsori, desigur. Dar sa stiti ca decorurile au fost facute de parinti. Si tot parintii au fost voluntari pentru diferite activitati administrative.
balet sincron

Sportul de performanta la varste mici

Poate unii dintre voi aveti copii care practica un sport. Sau chiar un sport de performanta. Cred ca e o munca imensa. Fetele din echipa exerseaza zilnic, multe ore. Nu e usor. Orice sport de performanta presupune si sacrificii.
Ai o poveste cu un copil care practica un sport? Spune-ne povestea lui.
Ema

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.