numara din 2 in 2

Numara din 2 in 2, numaratoare cu obiecte

Numaram, numaram. Ca sa numere mai usor, copiii au nevoie de un suport tactil. Obiectele pe care le pot aseza singuri le sunt de mare ajutor. Mie imi place sa folosesc tot ce am la indemana prin clasa: dopuri, pietre, scoici, piese vechi de puzzle, nasturi. Azi am folosit si furculite. Li s-a parut nostim. Nu in fiecare zi numeri 30 de furculite!

numara din 2 in 2
numara din 2 in 2
numara din 2 in 2

Voi ce obiecte folositi la numarat? Lasa un comentariu cu ideile tale.

Alte articole pe blog, articole pentru clasa pregatitoare: Joc cu alfabetul pentru clasa pregatitoare – Gaseste litera!, Herve Tullet si cartile lui interactive

Ema 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.