educatie

Eveniment – Educatia moderna si performanta

Imi place mult sa particip la evenimente care trateaza subiectul acesta atat de actual: educatia. Am fost la cateva conferinte live, pe unele le-am urmarit online. Am fost la workshopuri. Toate mi s-au parut minunate si mi-au mers la suflet. Mi se pare important pentru mine, ca parinte si profesor, sa aud si sa vad oameni vorbind despre invatamant, despre copii, sa fiu in prezenta acolo unde e discutia, unde sunt toate intrebarile si posibilele raspunsuri. E o energie care te face sa te simti mai puternic.

In 21 prilie 2018, intre orele 9.00 – 14.00, Parenting Academy organizeaza o conferinta despre invatare si despre scoala. Actiunea va avea loc la Hotelul Sheraton din Bucuresti. Va puteti cumpara un bilet AICI

 

educatia

Educatia. Incotro?

Educatia e un subiect inepuizabil. Exista mereu subiecte de actualitate, dar care cer mereu niste ajustari. Se va vorbi despre reforme, despre sistemele alternative, despre educatia experentiala, despre teme, competitivitate, despre performanta. Iata care sunt invitatii: 

1.   Oana Moraru – înregistrare video

2.      Florian Colceag – Antrenorul de genii

3.      Șerban Iosifescu – Presedinte A.R.A.C.I.P.

4.      Violeta Dascălu – Director Ferdinand I, București

5.      Mariana Uliță – Director Montessori

6.      Claudia Chiru – profesor Școala Gimnazială nr. 195, București

Sigur va fi foarte frumos. Abia astept. Pe unii dintre invitatii de mai sus i-am mai auzit si i-am si vazut, pe altii nu. Sunt foarte curioasa.

Daca mergeti la eveniment, haideti cu impresiile si opiniile voastre. Lasati un comentariu.

Ema

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.