Dragoni fiorosi – reciclare

Ideea cu dragonii mi-a venit de la niste texte din manualul de citire de la Edu. Vreo 2 saptamani tot balauri si dragoni am intalnit. Pot pune dragonii pe lista preferintelor copiilor. Alaturi de dinozauri, de insecte, de fantome, serpi, aligatori … Cu cat e mai fioros, cu atat mai bine.

Materiale – tuburi de hartie igienica, bucatele de hartie, ochisori mobili, lipici, sarmulite, sclipici – fiecare dupa imaginatie. Tehnica anume nu avem. Trebuie sa fie fioros, sa scoata foc, sa aiba aripi. 

Fioros e … interpretabil. Foarte fioros, cel mai fioros … 🙂

Sfatul dragonilor.

Nu fiti fiorosi. Fiti dragoni!
Ema 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.