desen

Cuvintele se deseneaza

Din categoria: Si copiii sunt profesori – Beatrice i-a invatat pe colegi cum sa transforme cuvintele in desene. Beatrice e foarte creativa si tot timpul mestereste ceva. Mereu e in cautare de ceva nou. Are abordari originale si repede pune in practica ce i se pare ei extraordinar. A venit cu propunerea. A pregatit colegilor cate un cuvant. A scris fiecaruia biletel cu numele si cuvantul propus. Le-a explicat cum se face si care trebuie sa fie rezultatul final. A stat tot timpul pe langa ei, i-a ajutat, le-a dat sugestii, le-a dat indicatii. Mi-a placut foarte mult ca unii au primit cuvinte care chiar ii reprezinta.

Minunat! Cuvintele au devenit chiar ele niste desene care spun povesti.

RÂMĂ
CÂINE
UNIFORMĂ
ȘCOALĂ
 
DANS

Spor la spus povesti desenate.
Ema

3 thoughts on “Cuvintele se deseneaza”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.