Cum sa iti faci o carte

Copiilor mei le plac cartile. Cartile lor. Toata ziua isi construiesc singuri carti si jurnale. Cand ii vad ca vin sa imi arate ce carte au desenat, stiu ca de-a lungul timpului mi-am atins obiectivele. Pentru ca eu le-am tot facut carti despre orice (cartea in forma de mar, de omida, cartea cu litera A, apoi cu litera S, apoi cu litera I…), iata ca acum e randul lor sa mestereasca zilnic carti. Sunt carti mici, ca palmele lor harnice.
My kids love books. They make a book everyday. They have books for colors, for letters, for …. everything. When they show me their own book, I’m very very proud and I know that I did it. Their books are small like their palms. 

Aceasta e cartea Dariei. E despre Paste. A desenat si a scris. Si cand ne-a vorbit despre ea, despre fiecare pagina… ochii i-au stralucit si a fost tare mandra.
This is Daria’s book. It is about Easter. She drew and wrote. And when she talked about it, about every single page, her eyes twinkled and she was very proud. 

Bravo Daria!
Good job, Daria !
Ema 

Please follow and like us:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.