Cum sa iti faci costum de dans

Copiii mei danseaza. Un profesor inimos, Ilie, de la Still Art, ii dascaleste si le arata pasi indrazneti si moderni. Danseaza si fetele si baietii. Pentru mine dansul e foarte important, desi eu nu stiu sa dansez asa ca ei. Dansul e armonie, te ajuta sa scapi de complexe, sa fii indraznet, sa fii acolo, sa te concentrezi, sa faci parte din grup. Cand profesorul ne-a anuntat ca putem participa la un spectacol, mi-a venit ideea de a face chiar noi fustitele fetitelor. Tutu din tulle fara coasere, doar cu noduri.

Un elastic lat a fost prins pe spatarul scaunului. Fiecare fetita si-a prins si innodat pe elastic fasii de tulle colorat.

Fetitele au foarte incantate de fustitele realizate de ele. Colorate, diafane, de efect. Atata fericire si culoare a fost in clasa, incat Eric nu a mai rezistat si aprobat si el un tutu.

Ema

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.