Carte cu litera N

Carte cu litera N, exemple de activitati si fise

Credeati ca nu mai vine cartea urmatoare? Adevarul e ca lucrurile se aglomereaza si uneori imi e greu sa adun totul. Dar ma mobilizez. Iata o carte cu litera N. Cartea aceasta seamana foarte putin cu celelalte. Am schimbat unele fise si activitati. Va e de folos sa cititi si a doua pagina cu explicatii si sugestii. Ultima pagina cuprinde sugestii pentru alte activitati. O puteti descarca in calculatorul vostru Aici – Carte PDF de printat
Carte cu litera N

Cum sa folositi aceasta carte cu litera N

*Folositi fisele la scoala in clasa, ca exercitiu individual sau in grup.
*Pentru unele sarcini incurajati copiii sa lucreze in grup sau in pereche.
*Explicati intotdeauna sarcinile si modul de lucru
*Folositi cartea acasa pentru lucru suplimentar.
*Prindeti-va in jocul copiilor.
De mare si real folos daca imi dati un feedback. Ce e bine si ce nu e, ce fise se printeaza bine si care nu. Ar fi bine daca mi-ati spune daca scrisul e prea mare sau prea mic. Sau daca sarcinile sunt prea complicate ori formularea nu e buna.
Alte carti cu litere: Carte cu litera A
Ema

11 thoughts on “Carte cu litera N, exemple de activitati si fise”

  1. Foarte interesanta si utila cartea literei n! Minunate si celelalte carti ale literelor! Tot anul trecut, cand am avut clasa pregatitoare, activitatile din aceste carti au fost o adevarata inspiratie pentru mine, m-au ajutat zi de zi in desfasurarea orelor. Va multumesc din suflet pentru tot!

  2. Minunate sunt cartile literelor! Le-am folosit pe toate si mi-au fost de un real folos. Imi puteti spune daca este si cartea literei E ?
    Multumesc!

  3. Foarte dragute si utile toate fisele si activitatile propuse! Chiar daca am grupa mare la gradinita, am putut folosi cateva din acestea. abia astept sa deschid si celelalte carti ale literelor!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.