aplicatie

Quiver – o aplicatie de insufletit desene

Haideti sa va arat cum va puteti juca, in clasa, cu tabelete. Sau acasa. Copiii stiu deja sa le foloseasca, nu imi fac nicio grija. De data aceasta e vorba despre cum puneti problema. Am incercat mereu sa ii invat ca tableta si telefonul pot fi folosite si in scop educational. Sunt foarte multe aplicatii, gratis ori cu variante gratis, ce pot fi folosite la scoala. Limba engleza nu trebuie sa fie o piedica. Multe dintre aplicatii au instructiuni minime. Iar copiii sunt intuitivi si se prind repede care sunt regulile. Astazi va prezint Quiver.

 

aplicatie

Quiver insufleteste desenele

Quiver e o aplicatie care da viata desenelor tale. Nu, din pacate nu insufleteste orice desen, ci doar pe cele pe care le printezi de pe siteul lor. Iata cum sa faci:

  1. Instalati aplicatia din App Store sau din Google Play.
  2. Intrati pe siteul QuiverVision si printati desenele.
  3. Colorati desenele.
  4. Deschideti aplicatia si asezati tableta deasupra desenelor. Veti vedea desenele 3D.

aplicatie

O parte din desenele de pe site se platesc. Dar sunt multe si gratis. Va recomand pachetul educational AICI. Desenele din acest pachet le puteti folosi la orele de stiinte, atunci cand vorbiti despre alimente, vulcani, planete. Cercetati mai departe pe site. Veti gasi tot felul de animale, masini, supereroi, masti. Toate sunt interesante.

Copiii au incercat sa vada ce se intampla daca pun si propria mana sub tableta.

 

aplicatie

Spor la joaca si voua.

Alte aplicatii pe care le gasiti pe blog: Cuvinte jucause, Plan de vacanta cu coduri.

Ema

7 thoughts on “Quiver – o aplicatie de insufletit desene”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.