Numara din 2 in 2 / Count by 2s

Numaram, numaram. Ca sa numere mai usor, copiii au nevoie de un suport tactil. Obiectele pe care le pot aseza singuri le sunt de mare ajutor. Mie imi place sa folosesc tot ce am la indemana prin clasa: dopuri, pietre, scoici, piese vechi de puzzle, nasturi. Azi am folosit si furculite.Li s-a parut nostim. Nu in fiecare zi numeri 30 de furculite!
Counting and counting again. Kids need manipulative objects to count easily. I like to use what can I find in my classroom: bottle caps, small rocks, shells, old puzzle pieces, buttons … Today we use forks too. It was fun for them because not every single day you can count 30 forks, right?

Ce obisnuiesti sa numeri cu copiii tai? / What do you like to count with your kids? 

Iata si cateva carti numai bune de folosit la numarat. Ele sunt in engleza, dar le consider de mare ajutor fie si doar ca susrsa de inspiratie:
Here some counting books that I would like to use in my class:

 
Ema 
Please follow and like us:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *