Decorul clasei – personalizat si actualizat

You may also like...

2 Responses

  1. Anonim spune:

    Felicitări!
    Sunt de aceeaşi părere.
    Vă admir ideile.

  1. 08/09/2017

    […] Intr-un articol din anii trecuti vorbeam despre culorile potrivite claselor dintr-o scoala si despre impactul fiecarei culori. Decorul din clasa ta e foarte important. Te ajuti de culoare pentru a atrage atentia, pentru a crea o anume atmosfera, te folosesti de postere si desene pentru a ajuta invatarea. Clasa e spatiul unde copiii petrec mult timp si de aceea au nevoie de o atmosfera placuta, calda. Si clasa e si locul unde noi, cadrele didactice, petrecem deasemenea timp considerabil. O clasa frumoasa e locul unde intri cu drag. Poti citi aici despre culorile in clasele Waldorf . Iata si un alt articol de-al meu despre personalizarea decorului clasei. […]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Content is protected !!