Cum sa faci un caleidoscop

You may also like...

3 Responses

  1. Anonim spune:

    O activitate laborioasa cu copii atat de mici! Felicitari!

  2. Maria Irina spune:

    Felicitari! Ai avut curaj si rabdare! Arata foarte bine!

  3. Anonim spune:

    am 45 de ani, caleidoscopul pe care l-am avut de copil s-a stricat, dar stiu ca era tub din carton, 3 fasi de plastic care alcatuiau tunelul prismei optice, un geam opac in fata,sticle mici de diferite culori.un geam normal la un capat al prismei,iar la celalalt capat al tubulu i un gol mic prin care se vedea universul magic al culorilor, un univers pe care nu+l uiti niciodata. Ai redeschis sufletul unui inger, sa ai grija stimata doamna ,sa nu uite niciodata ca la celalat capat al caleidoscopului sa vada chipul blind si senin al mamei. Cu respect, Romeo

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Content is protected !!