albina

Albinele Joc interactiv cu ortograme

Mi-am facut timp pentru un joc simplu si interactiv. E cu albine. Nu asa multe ca sa nu va intepe. Daca il jucati, exersati folosirea ortogramelor ia/ i-a, iau / i-au.

Puteti descarca jocul aici Albinele harnice Joc cu ortograme
Cum se joaca:
1. Jocul e un format PDF. Descarcati-l in calculatorul dumneavoastra.
2. Nu modificati nimic la el, deoarece toate butoanele au setari prestabilite care fac jocul sa functioneze. Nu va intereseaza paginile cu raspunsurile Mergi mai departe si Mai incearca, deoarece jocul merge singur cand alegeti raspunsul corect sau cand gresiti.
3. Deschideti documentul si apasati acolo unde va indica sagetile. Daca alegeti o varianta gresita, va apare mesajul „Mai incearca”. Apasati pe cercul cu mesajul si va veti intoarce la pagina cu intrebarea. Daca ati ales ortograma corecta, apare mesajul „Mergi mai departe”. Apasati pe cercul cu mesajul si veti ajunge la urmatoarea intrebare.
4. Acest joc e realizat de mine de la cap la coada. Imi apartin desenele, textul, ideea. Nu modificati jocul pentru a-l distribui mai departe. Va incurajez sa incercati si voi realizarea unui astfel de joc. Daca il distribuiti in formatul original, va rog sa mentionati de unde l-ati luat, adica de la EmaLaScoala.

Daca va place sau nu, dati-mi un feedback.

Spor la joc!
Ema

Please follow and like us:

3 thoughts on “Albinele Joc interactiv cu ortograme”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *