ABC despre mine – ABC Book

You may also like...

1 Response

  1. Maria Popescu spune:

    E interesant, da rma gandesc ca sunt parinti care nu ar fi de acord ca copiii sa-si taie pozele, altii nici macar nu au poze, mai ales atat de multe, poate. Dar nu ar fi rau sa faca o astfel de carte cu imagini din reviste, chiar si materiale din natura si chiar sa scrie cuvinte care sa inceapa cu acea litera, sau chiar trei cuvine, unde litera respectiva sa se afla la inceput, mijloc si sfarsit; ar fi ideal pentru clasa I, unde sa scrie si litera respectiva (de tipar si de mana, litera mica si mare). Merge chiar mai bine la clasa pregatitoare, unde ei inca invata despre anotimpuri, mai ales ca materialele din natura ar coincide si cu trecerea anotimpurilor (frunza uscata – toamna si verde – primavara; flori presate – sezoniere), insa eu am deja un portofoliu stufos pentru acest nivel de varsta, care este individual si dezvolta "Intalnirea de dimineata". Oricum, eu am si "Serbarea anotimpurilor", planificata pentru clasa I, exact din acest motiv.
    Va multumesc pentru ideile foarte pretioase, intr-un cuvant!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Content is protected !!